Unreal Tournament 3 (dojmy z beta-demoverze)

Unreal Tournament 3 (dojmy z beta-demoverze)

19.10.2007 Double kill! Multi kill! Mega kill!

Po Unreal Tournamentu 2003 a 2004, které byly víceméně skoro stejné, přichází nový UT, který je kupodivu (alespoň graficky) jiný!

Poslat na e-mail | Tisknout |  Sekce: Archiv / PC - preview

Série Unreal Tournament je známa především zběsilou adrenalinovou akcí, množstvím zbraní a hláškami typu „Ultra kill!“. To vše v novém dílu samozřejmě je, navíc oplývá vskutku pěknou grafikou a drobnými úpravami oproti jeho předchůdcům. Nedávno vyšlé beta demo některé z těchto vylepšení ukazuje.

Hratelná ukázka nabízí tři mapy a čtyři herní módy, jak v singleplayeru proti botům, tak přes LAN a internet proti živým protihráčům. Hra proti počítači je jako obvykle spíše trénink na zábavnější multiplayer, protože (nebo přestože?) jsou boti na vyšší obtížnosti až neskutečně dobří.

Pro oblíbený mód death match (respektive team death match) jsou k dispozici dvě mapy: Shangri La a Heat Ray. První jmenovaná je zasazená do jakéhosi asijského chrámu (jako z klasických kung-fu filmů), je dost členitá, plná místností a ztvárněná v trošku pohádkovém stylu. Zatímco zde se bojuje celkem férově, mapa Heat Ray ukrývá i dost silné překvapení. Oproti magickému Shangri La se v Heat Ray bojuje v rozbořeném moderním městě, takže se tešte na více otevřených prostranství a pochmurnější atmosféru. A ono slibované překvápko? Jednou za čas přiletí na plošinu vznášedlo a přiveze Darkwalker, což je robot nejvíce podobný marťanským trojnožkám z Války světů. Tento miláček disponuje dvojicí laserů a je schopen nějakou chvíli ustát útok všech ostatních hráčů. Pokud hrajete na týmy, může k vám do vozítka přiskočit ještě parťák, který ovládá sekundární zbraň.

Novinkou v novém díle je Vehicle Capture the Flag, tj. klasický mód vlajky s dopravními prostředky. V demu přítomná mapa Suspense se mi ale zdá pro tento mód docela nevhodná, jelikož je velmi otevřená a chudák vlajkonoš má co dělat, aby ho nějaký sniper z dálky nezastřelil. Jinak je ale úroveň dobře vymyšlená, báze jsou na každé straně velkého mostu. V každé základně je zaparkováno pár vozidel, která jsou všechny přejatá (byť mírně upravená) z UT 2004. Vznášedlo Manta, dvoumístný džíp Bender, bugina Scorpion, tank Goliath, letadýlko Raptor a dělostřelectvo. Kromě toho má nově každý hráč k dispozici „skateboard“, osobní vznášedlo jako z Návratu do budoucnosti. Sice se na něm pohybujete o poznání rychleji než při běžné chůzi a jako jediné vozidlo umožňuje nést vlajku, ale za jízdy nemůžete střílet a nepřítel vás může jedním výstřelem poslat na zem, čímž upustíte vlajku a navíc se i nějakou chvilku zvedáte, což uprostřed boje není zrovna ideální. Pro zvýšení rychlosti se můžete chytit přátelského vehiklu, který vás za sebou rychle táhne (toto je obzvlášť vtipné, chytnete-li se letadýlka a pak za ním vlajete jako ocásek :-)). Šikovní hráči v levelu Suspense naleznou i oblíbenou příruční jadernou raketu, Redeemer.

Po technické stránce se autoři vytáhli. Grafika založená na Unreal Enginu 3 je, jak vidno ze screenshotů, velmi pěkná, navíc je hra dobře optimalizovaná, takže se nekoná žádné sekání na vyšší rozlišení. Ozvučení je samozřejmě také skvělé, oblíbené hlášky se vracejí, od klasických „Double kill!“ a „Killing spree!“, až po nové, např. „Bullseye!“, které zazní, když plně rozjetým Scorpionem najedete do nepřátelského vozidla a tím oba účastníky kolize zničíte. Samozřejmě se před nárazem musíte katapultovat. :-) Ovládání taktéž bez problému, jen občas je nalezení té správné zbraně, když jich máte deset, obtížné.

Beta demo je velmi zábavné, ale najde na něm i pár mušek. Občas není snadné najít slušný server a většina jich je pro 24 hráčů, i když obě DM+TDM mapy jsou psané pro 8-10. Není nutné říkat, v jaký se to potom zvrhává masakr, když je borců dvojnásobek. Na druhou stranu pro mód duel (kdy hrají jen dva hráči) opět není vhodná aréna, protože na tak velkém prostoru se soupeři málokdy potkají. Nicméně tyto drobnosti jsou samozřejmě jen otázkou dema, takže se již nyní můžeme těšit na plnou hru, která nabídne nový herní mód Warfare, další dopravní prostředky a snad i jiné novinky. Vychází již za měsíc.

Kryštof Kohout

Výrobce: Epic Games
Vydavatel: Midway
Distributor v ČR:
Datum vydání: 0.0.0000
Multiplayer: ANO
Počet hráčů: 24
Platforma: PC
Officiální stránky: ZDE

Související články

Články tohoto autora

DiskuseTitulek   Jméno Datum

Zobrazit vše   Zobrazit vybrané   Vložit příspěvekReklama
Přidat stránku jako domovskouPřidat do oblíbených
Reklama
| optimalizace PageRank.cz | Recenze-her.cz - češtiny, návody, videa | Czin.eu