Bonzo - Útěk z Olympu

Bonzo - Útěk z Olympu

26.7.2006 Puberťácká adventura pro nejmenší?

Jaké to asi bylo v antickém Řecku, kde žily tajemní bohové a ještě tajemnější lidé? Chcete si promluvit s Diem a nebo ostříhat Afroditu? Tak v tom případě pokračujte ve čtení této recenze...

Poslat na e-mail | Tisknout |  Sekce: Archiv / PC - recenze

3 1 2

Bonzo průměrného hráče pobaví maximálně pět minut – přežije úvodní scénu a vtažení do děje, další část by již nevydržel.

Klady
  • Mnoho mýtických postav
  • Odpočinkové prostředí
Zápory
  • Mnoho nudných dialogových pasáží
  • Infantilnost
  • Kamera
  • Lehké úkoly
Výbuch
Bonzo je normální puberťák, který si ze všeho tropí srandu. Jeho paní třídní Kadrnoškové nedělá zrovna moc velkou radost. To tuhle když byli se třídou v muzeu, tak paní Kadrnoškovou stejně jako celé muzeum postříkal sprejem. Nebo zase jindy doma ozdobil stromeček krásnými prskavkami - dynamitem. Také se mu podařilo dostat paní Kadrnožkovou do nemocnice, spíše teda do blázince. Prostě Bonzo je kluk do nepohody.
Pan ředitel vás pošle za paní Kadrnoškovou do blázince. Máte se jí omluvit a přinést jí kytku. Zrovna ale když jí kytku předáváte, tak s vámi začne mluvit nějaká podivná ženská v kazajce a začne vám říkat „malý Herkules“. To paní Kadrnošková nevydrží a celá vzteky vybouchne a vy se dostáváte do světa jiného bláznovství - do světa antického Řecka. Tady pro vás samotná hra začíná.

Vnitřní hlas
V Řecku se dostáváte také do nějakého blázince, kde na posteli sedí žena s kazajkou. Ta žena představuje jen tak mimochodem asi Athénu. V této hře stále někoho zachraňujete a mně to připadá tak, že zachraňujete stále jenom samé bohyně před spáry jiných „úchylných bohů“.
Jinak Bonzo můžete hrát s nápovědou i bez nápovědy. Jelikož se jedná o velmi jednoduchou adventuru, tak ji doporučuji hrát bez nápovědy. Jedné mé známé, co to také hrála, se navíc stalo to, že jí nápověda poradila, aby rozbila okno v ponorce. No a jak to dopadlo, to si asi každý dokáže představit - skončilo to velkou potopou a vaší smrtí. Krásná to smrt nápovědou. :)
Zároveň v průběhu hry s vámi komunikuje vnitřní hlas. Ten, kdo s vámi mluví, je váš „milovaný ředitel“. Jeho řeči vám však budou téměř vždy naprosto k ničemu.
Některé samotné dialogy vyznívají velmi vtipně. Většina z nich se ovšem skládá z nudných a nezajímavých průpovídek. Stejně tak grafika mě ani moc neoslovila. Pohled kamery nemůžete měnit, takže koukáte stále ze stejného úhlu, jak to vždy chodívalo u starších kousků z adventurního žánru. Svým „malým Herkulem“ pohybujete pomocí klávesnice, resp. šipkami. Pokud chcete s někým hovořit nebo něco použít, zmáčknete enter, při prozkoumání klávesu L a věci vezmete Téčkem a inventář si prohlédnete Íčkem. Přesto však nemáte úplně volnou ruku; hra vás vždy navede, na co můžete šahat a na co ne. Většina předmětů totiž bývá neaktivní.

Co je vlastně Bonzo?
Po stránce technické se jedná o 3D adventuru s antialiasingem. Vyšla už v roce 2004, takže rozhodně nejde o žhavou novinku. Nicméně je pravdou, že před dvěma lety se prodávala pouze v anglickém jazyce. Teprve až nyní si ji užijete kompletně v češtině. Bonzo mi připadá svou obtížností a i humorem dosti infantilní, takže ji spíše doporučuji menším ratolestem. Hru jistě můžou zkusit i starší, ale silně pochybuji, že je bude delší dobu bavit.

Bonzo se ukázal prostě jako klasická adventura, určená spíše malým dětem. Dialogy bývají místy i vtipné, leč v opravdu málo pasážích a celkově vás poměrně nudí. Ani po logické stránce ničím zvláštním nevyniká a odchované adventuristy nezaujme. Avšak pokud chcete usilovně vidět řecké bohy v trošku jiném světle, klidně se po tomto titulu poohlédněte.

Tento produkt poskytla k testování společnost US - ACTION, s.r.o.

Tomáš Havlíček

Minimální konfigurace
Doporučená konfigurace
Testovací konfigurace
Info
Výrobce: Akella
Vydavatel: Spector Studio
Distributor v ČR: Top Distributor
Datum vydání: 0.0.0000
Multiplayer: NE
Počet hráčů: 1
Platforma: PC
Officiální stránky:

Související články

Články tohoto autora

DiskuseTitulek   Jméno Datum

Zobrazit vše   Zobrazit vybrané   Vložit příspěvekReklama
Přidat stránku jako domovskouPřidat do oblíbených
Reklama
| optimalizace PageRank.cz | Recenze-her.cz - češtiny, návody, videa | Czin.eu