PragoFFest 2011 - krátký report z akce

PragoFFest 2011 - krátký report z akce

10.2.2011 Fanoušci spojte se!

O minulém víkendu proběhl již několikátý ročník Festivalu Fantazie, na kterém se schází fanoušci všech možných vyznání. A my jsme na něm samozřejmě nemohli chybět.

Poslat na e-mail | Tisknout |  Sekce: Ostatní / Rozhovory a reportáže

Celý Festival se odehrával v Modré Škole v pražských Hájích a k vidění toho bylo opravdu hodně. Nejnovější hry, možnost nákupu věcí pro sběratele, setkání fanoušků a spoustu dalšího. Na akci byli přítomni i Sony, Microsoft se svými PS 3 a Xbox 360. Díky vystavovatelům jsme si mohli vyzkoušet i Nintendo Wii.

Sony přibalilo exkluzivní tituly jako God of War III, Heavy Rain, které jsme si mohli vyzkoušet v Move edici a Gran Turismo 5 bylo k dispozici i s volantem. Microsoft samozřejmě nemohl zůstat pozadu a fanoušci si mohli zahrát hororovou akci Alan Wake, třetí Forzu Motorsport či nové Halo. K vyzkoušení byly i Kinect, Move a Nintendo Wii. Své tituly předvedlo také Electronic Arts v čele s Dragon Age II, Dead Space 2, Sims Medieval a NFS Hot Pursuit. Dokonce se objevilo i Crysis 2, avšak jen ve formě videí. Pro sportovní nadšence tu byla možnost vyzkoušet si zápasy v Pro Evu 2011 i World Cup 2010.
Velkou část uzmuly hudební hry, které byly hned v několika místnostech. Nemohl chybět Rock Band, Guitar Hero a různé karaoke hry. Čím dál tím více na popularitě nabírají deskové hry, které měli také velké množství fanoušků. Krom možnosti si tyto všechny tituly vyzkoušet bylo k dispozici i velké množství zajímavých přednášek, z již vydaných ale i připravovaných titulů. V nich své tituly představila i česká pobočka Electronic Arts, a mohli se tak dozvědět o Dragon Age II či o připravovaném Mass Effect 3.

Další patra nabídla přednášky pro fanoušky velkých značek scifi i fantasy. Na každém rohu jste tak mohli potkat člena posádky Star Treku, kouzelníky z Bradavic či Dartha Vadera a jeho služebníky.

Akci celkově můžeme označit za velmi povedenou a i reakce ostatních návštěvníků působily velmi nadšeně. Můžeme se tak začít těšit na další ročník, který, doufejme znovu posune nastavenou laťku. I když to bude mít opravdu těžké. A dost už zbytečných slov. Obrázky napoví více...

Marek Škácha

Související články

Články tohoto autora

DiskuseTitulek   Jméno Datum

Zobrazit vše   Zobrazit vybrané   Vložit příspěvekReklama
Přidat stránku jako domovskouPřidat do oblíbených
Reklama
| optimalizace PageRank.cz | Recenze-her.cz - češtiny, návody, videa | Czin.eu