PragoFFest 2011 - krátký report z akce

PragoFFest 2011 - krátký report z akce

10.2.2011 Fanoušci spojte se!

O minulém víkendu proběhl již několikátý ročník Festivalu Fantazie, na kterém se schází fanoušci všech možných vyznání. A my jsme na něm samozřejmě nemohli chybět.

Poslat na e-mail | Tisknout |  Sekce: Ostatní / Rozhovory a reportáže

Celý Festival se odehrával v Modré Škole v pražských Hájích a k vidění toho bylo opravdu hodně. Nejnovější hry, možnost nákupu věcí pro sběratele, setkání fanoušků a spoustu dalšího. Na akci byli přítomni i Sony, Microsoft se svými PS 3 a Xbox 360. Díky vystavovatelům jsme si mohli vyzkoušet i Nintendo Wii.

Sony přibalilo exkluzivní tituly jako God of War III, Heavy Rain, které jsme si mohli vyzkoušet v Move edici a Gran Turismo 5 bylo k dispozici i s volantem. Microsoft samozřejmě nemohl zůstat pozadu a fanoušci si mohli zahrát hororovou akci Alan Wake, třetí Forzu Motorsport či nové Halo. K vyzkoušení byly i Kinect, Move a Nintendo Wii. Své tituly předvedlo také Electronic Arts v čele s Dragon Age II, Dead Space 2, Sims Medieval a NFS Hot Pursuit. Dokonce se objevilo i Crysis 2, avšak jen ve formě videí. Pro sportovní nadšence tu byla možnost vyzkoušet si zápasy v Pro Evu 2011 i World Cup 2010.
Velkou část uzmuly hudební hry, které byly hned v několika místnostech. Nemohl chybět Rock Band, Guitar Hero a různé karaoke hry. Čím dál tím více na popularitě nabírají deskové hry, které měli také velké množství fanoušků. Krom možnosti si tyto všechny tituly vyzkoušet bylo k dispozici i velké množství zajímavých přednášek, z již vydaných ale i připravovaných titulů. V nich své tituly představila i česká pobočka Electronic Arts, a mohli se tak dozvědět o Dragon Age II či o připravovaném Mass Effect 3.

Další patra nabídla přednášky pro fanoušky velkých značek scifi i fantasy. Na každém rohu jste tak mohli potkat člena posádky Star Treku, kouzelníky z Bradavic či Dartha Vadera a jeho služebníky.

Akci celkově můžeme označit za velmi povedenou a i reakce ostatních návštěvníků působily velmi nadšeně. Můžeme se tak začít těšit na další ročník, který, doufejme znovu posune nastavenou laťku. I když to bude mít opravdu těžké. A dost už zbytečných slov. Obrázky napoví více...

Marek Škácha

Související články

Články tohoto autora

DiskuseTitulek   Jméno Datum

Zobrazit vše   Zobrazit vybrané   Vložit příspěvekReklama
Přidat stránku jako domovskouPřidat do oblíbených
Reklama
NETservis s.r.o. - tvorba www stránek, redesign, tvorba e-shopu, corporate identity, tvorba loga, firemní prezentace, webové stránky, Čokoláda | optimalizace PageRank.cz | Recenze-her.cz - češtiny, návody, videa | Czin.eu