BackBreaker

BackBreaker

13.10.2008 Lámání zad pomocí skvělé technologie

Americký fotbal je odvětví, kterému většina populace příliš neholduje. Hrají ho hlavně v Severní Americ, zbytek světa zná ragby. Ale Amerika je rozlehlá, což na dostatek fanoušků stačí. V herní oblasti je na americký fotbal zaměřeno EA, díky svému NFL. Nyní se ale objevil nový soupeř, který má velmi silné argumenty.

Poslat na e-mail | Tisknout |  Sekce: Xbox 360 / Recenze

Natural Motion není příliš známá firma, co se týká historických úspěchů. Poslední dobou o ní ale slýcháváme čím dál tím víc. Právě tato firma vymyslela engine euphoria. Právě tímto motorem je poháněno nejnovější GTA či nadcázející Star Wars: Force Unleashed. A co je vlastně na tomto enginu tak zajímavé?

Dokáže velmi věrně zobrazit pohybujícího se člověka, ale na tisíc různých způsobů. Právě americký fotbal je skvělým příkladem. Máte hráče s míčem, a musíte dostat míč až na soupeřovu půlku. Napoprvé vás pravděpodobně srazí a vás zaujme dobrá grafika a slušný design postav. Ale na desátý pokus, si všimnete, že něco není v pořádku! Pokaždé je něco jinak… Jednou vás srazí bokem, podruhé skočí na nohy a uděláte kotoul. To je hlavní zbraň euphoria enginu!Vývojáři směle prohlašují, že nikdy neuvidíte dva stejné zákroky. A zřejmě na tom něco bude. Stačí si totiž pustit minutové video, ve kterém je hráč s míčem a proti němu horda soupeřů. Ti se ho snaží zastavit. A vypadá to skvěle!

Ale hra nebude jen o pomateném pobíhání. Musíte taky vymýšlet správnou taktiku, jako v opravdovém zápase. Mezi další vlastnosti hry bude patřit možnost před sezónou draftovat vycházející fotbalové hvězdy. Dočkáme se i světově známých týmů, včetně Canadian Football League. Co se týká online stránky hry, měli bychom se dočkat i minihry Tackle Alley, ve které se jeden hráč bude snažit vyhýbat protivnkům a přeběhnou hřiště za účelem touchdownu.

Hra je zatím ohlášena na XBox 360 a Play Station 3, ale nebylo by překvapením, kdybychom se doškali i PC a Wii verzí. Datum vydání je zatím stanoveno na rok 2009. Doufejme, že se dočkáme co nejdříve, protože tento titul zatím vypadá velmi lákavě.

Marek Škácha

Výrobce: NaturalMotion
Vydavatel: Atari
Distributor v ČR:
Datum vydání: 0.0.0000
Multiplayer: NE
Počet hráčů: 1
Platforma: Xbox 360
Officiální stránky:

Související články

Články tohoto autora

DiskuseTitulek   Jméno Datum

Zobrazit vše   Zobrazit vybrané   Vložit příspěvekReklama
Přidat stránku jako domovskouPřidat do oblíbených
Reklama
| optimalizace PageRank.cz | Recenze-her.cz - češtiny, návody, videa | Czin.eu