Gears of war 3 - Recenze

Gears of war 3 - Recenze

16.10.2011 Potřetí a naposled?

Letošní rok se vydalo opravdu hodně AAA her. Některé byly dobré a některé špatné. GoW 3 jednoznačně patří mezi ty dobré, takže se chopte zbraní bratři. Válka je znovu tady a potřebuje Vás!

Poslat na e-mail | Tisknout |  Sekce: Xbox 360 / Recenze

10 0

Poslední díl jedné z nejlepších herních sérií současnosti se opravdu vydařil a je to to nejlepší rozloučení s herní scénou jakou si mohly Gearsy vůbec představit. Jasná volba.

Klady
  • - fantastická grafika
  • - skvělé ovládání
  • - úžasný dabing a příběh
Zápory
Rozloučení

S herními sériemi se jen těžko loučí. Ale když nastane ten pravý čas k jejich ukončení, často se z posledních dílů vyklubou ty nejlepší.

Nyní do seznamu her, které končí v takovém velkém stylu, můžeme přidat i zakončení trilogie Gears of War, které ze sebe vydalo to nejlepší, co mohlo a rozhodně nebudete zklamáni.

Film? Ne zas až tak nemožné

Příběh se znovu odehrává na planetě Sera a posune Vás o necelé dva roky kupředu od událostí dvojky, kdy jste si mysleli, že jste podruhé vyhladili Locusty (sarančata) potopením posledního lidského města Jacinto. Na loď, jenž obývají skoro všichni hlavní hrdinové, přijede poručík Prescott se zprávou od Marcusova otce, který už ale měl být dávno po smrti, že prý ví, jak už se konečně vypořádat s hrozbou Locustů a Lambentů. Vydáte se tedy na jeho stoup, při čemž dojde k několika bojovým střetům a dějovým zvratům. Budete bojovat proti Lambentům, zmutovaným bratrancům Locustů a také proti samotným Locustům.

Když mluvím o dějových zvratech, myslím tím ty, u kterých budete jen nevěřícně kroutit hlavou a valit oči. A pokud se skutečně připravuje filmové zpracování, myslím, že si bude vést znamenitě, pokud se z tohoto příběhu alespoň trochu nakrmí inspirací. Trojka nám naštěstí obstojně uzavírá celou sérii a už nemá cenu pokračovat (ale známe herní vydavatele... pozn. šéfredaktor).

Také určitě stojí za zmínku, že budete znovu hrát za tým delta po boku s několiky novými členy jako jsou Jace nebo Sam. Pokud se chcete kompletně seznámit s příběhem a s novými členy, přečtěte si komiksy GoW.

Hraje se skvěle!

Hratelnost si ponechala to nejlepší z předchozích dílů a je rozhodně skvělá, ale hlavně lehká. Znovu sází na vymakaný krycí systém.
Budete využívat několik dopravních prostředků, jako například auto, na kterém budete střílet z kulometu do všeho, co se hýbe, zatímco všude kam se podíváte, budou padat mosty, silnice, nebo explodovat výbušné barely. Dále okusíte plavbu v ponorce i člun.

Nemůže chybět ani oblíbený boj na blízko, u kterého si budete. Hlavně, když budete jen řezat a napichovat nepřátele na zbraň nebo je popravovat a brát si je jako živý štít. Nikde jinde se takto nevyblbnete jako právě zde. Ovšem nepřátelé nejsou hloupí, a tak k využití motorovky přistupte tehdy, když bude okolí alespoň trochu vyčištěné. Dohrání hlavního příběhu Vám zabere přibližně 8-10 hodin, ale nezapomeňte, že je tu spoustu modů a Multiplayeru!Arzenál

Arzenál je vskutku rozmanitý a budou Vám sloužit čtyři druhy zbraní. Normální zbraně (Lancer, Retro Lancer), lehké zbraně (Revolver Bultok, Pistol Snub), těžké zbraně (granátomet, Kladivo Úsvitu) a granáty. Nejvíce nejspíš budete používat normální zbraně, ale nazmar nepřijdou ani ty těžké, se kterými byste měli sestřelovat velké potvory, jako je třeba Brumak nebo Corpser. Je ale také několik speciálních kousků, jako třeba kulomet nebo plamenomet, se kterými se opravdu vyřádíte.

Několik modů

Když Vás přestane bavit singleplayer, můžete si zapnout výborný kooperační mod a s přáteli se vyřádíte lépe než s umělou inteligencí. Novým přírustkem do rodiny je také mod Bestie, kde hrajete za Locusty. Za zabité nepřátele dostáváte dolary, za které si kupujete další Locusty. Můžete si vybrat, jestli chcete hrát za malé sebedestruktivní Tickery, silné Berserkery, střílející Trubce a mnoho dalších.
Zařadíte se náhodně do armád Locustů, nebo lidí a v průběhu hraní se rasy mění. Když se spawnete, máte přibližně pět vteřin nesmrtelnosti, abyste se stihli ukrýt, před případnými spawnkillery. Nezapomeňte také na starý známý mod Horda, ve kterém na Vás bude chodit několik Locusů a Lambentů v deseti levelech podle obtížnosti.
Multiplayer a všechny mody přináší do hry úplně jiný nádech zábavnosti.

Shrnutí

Když se podíváte na GoW 3 první co spatříte je úžasné zpracování hry, fantastickou grafiku, ale hlavně vynikající third-person střílečku, kterou kazí snad jen české titulky v čele například s „Týmový souboj na smrt“ a ve které musíte každou chvíli využívat krytí.
Bohužel to samé jste ale viděli na prvním i druhém díle. Co tedy přibylo, říkáte si a vzdycháte. Nezoufejte. I když je to v základu o tom samém jako oba předešlé díly, budete se nesmírně bavit, protože hoši z Epicu do tohoto vynikajícího díla vložili všechny síly, co jim ještě stačily a očividně jim zbývalo hodně sil.
Gow 3 je skvělý titul ve všech ohledech a pokud vlastníte konzoli od Microsoftu a váháte mezi tím, jestli ho koupíte nebo ne, kupte ho. A proč?
Vylepšený Unreal Engine 3 znovu ždíme ze hry a ze samotného Xboxu to nejlepší. Grafika je vykreslená do nejmenšího detailu a je to bez pochyby vrchol dnešních her. Autoři si znovu pohráli se stínováním a tak mi dáte za pravdu, že se cítíte, jako v opravdovém nebi, které můžete vidět, když se například podíváte do slunce.
Hratelnost je jak již jsem psal skvělá i lehká a dominovat nad nepřáteli budou i začátečníci. Příběh je skvěle napsaný a máte pocit, že tato hra patří do světa dobrých herních příběhů. Závěrem jen stačím dodat, že takhle perfektně se u Xbox exkluzivit budete cítit, jen u série Halo a nezbývá mi nic jiného, než Vám GoW 3 vřele doporučit.

Ondra Koštejn

Související články

Články tohoto autora

DiskuseTitulek   Jméno Datum

Zobrazit vše   Zobrazit vybrané   Vložit příspěvekReklama
Přidat stránku jako domovskouPřidat do oblíbených
Reklama
| optimalizace PageRank.cz | Recenze-her.cz - češtiny, návody, videa | Czin.eu