Batman: Arkham City - preview

Batman: Arkham City - preview

22.11.2010 Návrat netopýřího hrdiny

Netopýří muž se vrátí ve svém druhém herním zpracování z dílen Rocksteady. A přinese s sebou pekelnou porci novinek a skvělou hratelnost. Alespoň to vyplývá z dosavadních informací...

Poslat na e-mail | Tisknout |  Sekce: Xbox 360 / Preview | Čteno: 3581

Příběh druhého Arkhamu naváže na události z prvního dílu a bude se odehrávat o nějaký ten rok později. Místo Batmana shrábnul všechny zásluhy za zastavení Jokera ředitel bývalé věznice, který se rozhodne pro zřízení poněkud jiného vězeňského komplexu, než bylo doposud zvykem. Kolem chudinských čtvrtí na okraji Gothamu postaví zeď a všechny lotry pošle za ní. Zločinci si tak za zdmi nově vybudovaného vězení Arkham City vytvoří svůj vlastní svět se svými pravidly. Samozřejmě, že se musí stát něco, co přiměje k návštěvě tohoto místa také hlavního hrdinu. Tentokrát to však bude VELMI osobní. V Arkham City si totiž chce udělat jméno nechvalně proslulý záporák Two-Face (chcete-li - Dvě tváře), a nenapadne jej nic jiného než polapit Batmanovu kamarádku Catwoman s úmyslem veřejně ji popravit. A tak si Batman zase jednou oblékne netopýří kostým a vydá se kočičí ženě na pomoc.

S přesunutím hry z interiérů do exteriérů se autoři očividně poprali velmi statečně. Hra bude vlastně fungovat na bázi GTAčkovského otevřeného herního světa po kterém se bude hráč moci volně pohybovat. Arkham City bude rozděleno na několik teritorií, přičemž každé z nich bude mít pod palcem vždy jeden slavný záporák ze světa Batmana. Mezi nimi najdeme například zmiňovaného Two-Face, Jokera, Harley Quinn či Riddlera. Každá oblast se bude vzhledově vyznačovat charakteristickými znaky antihrdiny, který ji ovládá. Podle všeho by ve městě měla fungovat i jakási politika, kdy někteří záporáci spolupracují, zatímco jiní si jdou po krku. Ba co víc, Batman bude často tuto politiku využívat například při vyjednávání. Mluví se i o možnosti obrátit jeden gang proti druhému. Jen bych ještě dodal, že členové jednotlivých gangů by měli být stejně jako teritoria snadno rozlišitelní.Krom hlavních úkolů čeká na hlavního hrdinu i řada vedlejších, kterých v otevřeném světě bude spousta. Krom poschovávaných Riddlerových trofejí budete moci plnit třeba úkoly, o kterých se dozvíte z odposlechu policejních vysílaček. Mimochodem, rádio bude krom odposlouchávání využitelné také k poslouchání místních rádio stanic. Setkáte se i s osvobozováním jednotlivců ze spárů několika jiných osob (podobně jako v Asasssin's Creed).

Změna prostředí se odrazila i v herních mechanismech. Bojový systém byl lehce upraven. Batman si připsal do repertoáru spoustu nových kopů a pěstních úderů, stejně jako nových způsobů likvidace pomocí technologických hraček. Objeví se také možnost rychlé popravy - například při doletu k zemi se Batman zahákne nohama o protivníkovu hlavu, aby mu následně zlomil vaz. Takovýchto způsobů odpravení nepřítele ze světa bude ve hře spousta. Nově přibude umění boje se dvěma protivníky najednou. Několika novinek se dočká i zbrojní arzenál. Hned od počátku hry by měly být dostupné všechny věci z prvního dílu a v průběhu hraní by se k nim mělo přidat několik dalších, blíže nespecifikovaných. Co potěší asi nejvíc je zpráva, že na scénu se v Arkham City dostane Batmobil. Ten se měl objevit již v prvním díle, ale nakonec jej museli autoři spolu s pár dalšími věcmi vystřihnout a přidají je právě do Arkham City. Kromě nových komb a udělátek bude Batman disponovat také možností vyprovokovat či zastrašit nepřítele, což v kombinaci s dalšími prvky přinese větší taktické možnosti. Co se týče nepřátel, dočkáme se jak tuctových srábků, kteří zásadně neutočí v přesile menší než trojnásobné, tak samozřejmě i velkých bossů. Náročnost soubojů s bossy se bude klasicky v průběhu hry stupňovat. Zatímco celou hrou projdete jen a pouze za Batmana, neoficiální zprávy hovoří i o kooperativním multiplayeru, kdy jeden hráč bude hrát za Batmana a druhý se ujme Catwoman. Ale prozatím jsou to jen spekulace, necháme se překvapit.Ať už patříte k fanouškům filmových a komiksových zpracování netopýřího muže či nikoliv, nenechte si tuto jeho herní adaptaci za žádnou cenu ujít. Momentálně sáhněte alespoň po prvním dílu a vězte, že dvojka bude zaručeně minimálně stejná pecka jak její předchůdce. Pokud nedojde k žádné změně, hra spatří světlo světa ve třetím čtvrtletí příštího roku a to na platformách PC, PS3 a Xbox 360.

Jakub Dak

Související články

Články tohoto autora

Reklama
Přidat stránku jako domovskouPřidat do oblíbených
Reklama
| optimalizace PageRank.cz | Recenze-her.cz - češtiny, návody, videa | Czin.eu