Grand Theft Auto 3 – často kladené dotazy

Grand Theft Auto 3 – často kladené dotazy

15.10.2002

Vážení příznivci fenomenální hry Grand Theft Auto 3. Jelikož je vás opravdu mnoho, což jenom dokazuje fakt, že GTA3 je prostě výborná hra, udělali jste z diskuse u recenze na tuto hru největší debatní kroužek, jaký kdy tento server zažil. Ona diskuse je také jednou z mála (ne-li jediná), v nichž jsou permanentně nové a nové příspěvky. Proto jsem se rozhodl pročíst si všechny vaše příspěvky a vybrat z nich nejčastěji kladené dotazy a ty zodpovědět v tomto článku, takže s chutí do toho.

Poslat na e-mail | Tisknout |  Sekce: Downloady / Návody | Čteno: 12241

Grafika, HW a spol.

Jedním z nejčastějších dotazů bývá vyjmenování systémové konfigurace dotazujícího a následná hláška „Proč se mi to sakra trhá?“ Na to je jednoduchá odpověď: GTA3 je prostě a jednoduše čistou a nefalšovanou konverzí z PS2 verze, což má za důsledek její velkou problémovost, takže rady jsou následující – zkuste se řídit radami, které jsou uvedeny v tomto článku - Grand Theft Auto 3 – tipy na zrychlení hry – no a pokud by vám to nepomohlo a jste trošku zkušenější HW maniaci, zkuste si v Biosu nastavit větší paměť pro grafickou kartu. Pokud ani toto nezlepší stav, máte holt nevyhovující sestavu a GTA3 si asi moc nezapaříte.

„Takhle si hraju a najednou se to kousne“. Všechny problémy související se zatuháváním mají příčinu ve špatném Cracku, takže si musíte najít jiný crack. Ten najdete třeba na GameCopyWorld.com. Stejně tak i potíže s Save & Load, kdy jedna z těchto funkcí nefunguje – musíte si z gamecopyworld stáhnout buď jiný crack nebo prográmek s názvem Savefix.

Další věcí je GTA3 vs. Windows XP. Pokud si nainstalujete GTA3 a máte iXPéčka, nebudou se vám zobrazovat texty a ani některé textury. Proto si stáhněte a nainstalujte následující Direct3D upgrade pro WinXP. Stáhnout verzi pro XP CZ a pro XP EN.

Stejně tak NoCD cracking a instalace Patche nebo jakýchkoliv oficiálních utilit (třeba i češtiny) na cracknutou verzi – nejde-li to a instalátor hlásí špatnou verzi souboru game.exe, musíte hru odinstalovat, znovu jí nainastalovat (necrackovat!!!), nainstalovat patch nebo češtinu a cracknout až pak.
Patch 1.1 - zde
Beta verze češtiny - zde

Dotazy týkající se hry samotné

„Jak se dostanu do dalšího města?“ No, jednoduše – plnit mise, plnit mise a zas a znovu plnit mise.

„Jak si mám nechat hrát MP3 soubory v GTA3??“ MP3 soubory musíte nahrát do adresáře mp3, který naleznete v instalačním adresáři hry. Po spuštění hry a nasednutí do auta přepínejte radia (defaultně „R“) dokud tam nebude svítit „mp3 player“.

„Jak to je s prostitutkami v GTA3?“ Stačí si ukrást nějaké lepší auto, zastavit poblíž některé z lehkých děvuch a počkat. Ona přijde, chvilku se bude předvádět do okýnka a pak nastoupí. Odjeďte na nějaké odlehlé místo a za ubývání dolarů a přibývání života uslyšíte vrzání svých nových tlumičů, které dostanou sakra zabrat.

„Jak se létá s Dodem?“ Upřímně řečeno, není to nic lehkého, ale použiji zde příspěvek jakéhosi Zipa: „Najeďte na startovací dráhu a namiřte letadlo na Staunton Island. Podržte ruční brzdu a plyn. Po chvíli pusťte ruční brzdu (plyn držte) a držte num6. Až uvidíte létat jiskry z podvozku pusťte num6 a začněte mačkat, abyste nenabrali příliš rychle rychlost. Num6 se musí mačkat po celou dobu letu. Zatáčí se normálně, ale vždy pouze mačkáním!“ No a pokud si budete lámat hlavu, určitě na internetu naleznete i nějaké podrobnější návody.

„K čemu jsou Hidden Package?“ Za každých 10 nalezených Hidden Package se vám u garáže objeví nějaká ta zbraň (10 – pistole, 20 – uzi, atd..). Takže nasbíráte-li všech 100 Hidden Package, budete mít všechny zbraně včetně full nábojů.

Jo a do sekce cheaty byly přidány cheaty na PC verzi hry.

Tak doufám, že vám tenhle článek alespoň trochu pomůže. Pokud byste zde narazili na nějakou nepřesnost, dejte mi to prosím prostřednictvím diskuse vědět. Nemáte ještě nějaké jiné dotazy? Líbí se vám GTA3?? Na tyto a jiné otázky se vyjádřete v naší diskusi.

Roman Kvasňa

Výrobce:
Vydavatel:
Distributor v ČR:
Datum vydání:
Multiplayer: NE
Počet hráčů:
Platforma:
Officiální stránky:

Související články

Články tohoto autora

Reklama
Přidat stránku jako domovskouPřidat do oblíbených
Reklama
| optimalizace PageRank.cz | Recenze-her.cz - češtiny, návody, videa | Czin.eu